Müteahhitlik

Müteahhitlik Nedir?

Müteahhit, bir başka kimse için yapı müteahhit veya ticaret ile ilgili bir işi yapmayı üstlenen kimseye deniyor. Yüklenici ve üstlenici anlamına gelen müteahhit kelimesinin kökü Arapçadan, “Müteahhid” kelimesinden geliyor. Buna göre müteahhitlik nedir, sorusunu yanıtlandırırsak;
Müteahhitlik, müteahhit niteliğine sahip kişi veya kurumların yaptığı işe deniyor.
Bu durumu örneklendirmek gerekirse, bir arsanız olduğunu ve bu arsaya bina dikmek istediğinizi farz edelim. Bu durumda arsanızda bina yapılandırmasının yapılabilmesi için müteahhitlere gidiyorsunuz. 

Casamarin Yapı Müteahhitlik

Müteahhitlik hizmetlerinde inşaatın yapılacağı arsa en önemli faktörlerden biridir. Müteahhitler arsa veya bina sahipleriyle konuşarak, inşaat projelerinin yükleniciliğini alırlar. Bu noktada arsa veya bina sahiplerinin istekleri ve beklentileri oldukça önemlidir. 
Casamarin Yapı, arsa ve bina sahiplerinin isteklerini dinleyerek her iki tarafında memnun olacağı müteahhitlik hizmetleri sunmak için çalışmaktadır. İyi bir müteahhitlik hizmetinde olması gerekenler iyi iletişim, pazarlama ve müşteri ilişkileridir. Bu alanda başarılı olmak için bir şirkette bu üç özelliğin de bulunması gerektir. Aynı zamanda müşteride güven hissi yaratmak da diğer bir önemli konudur. Bu maddelerden biri yetersiz olursa, iyi bir müteahhitlik hizmeti sağlanamaz.
Casamarin Yapı bu dört önemli öğeyi de bünyesinde bulundurarak en iyi hizmeti sağlamaya çalışmaktadır. Özellikle de müşterilerle güven oluşturma konusunda şirket olarak ayrı bir özen gösterilmektedir.

Arsa Ve Kat Karşılığı İnşaat

Arsa Ve Kat Karşılığı İnşaat Nedir?

Kat karşılığı inşaat hizmetleri ya da diğer bilinen adıyla arsa karşılığı inşaat hizmetleri, kentsel dönüşüm sürecinin artmasıyla oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Kat karşılığı inşaat hizmetleri özellikle arsa probleminin yaşandığı şehirlerde oldukça yaygın bir uygulamadır. Arsa karşılığı inşaat hizmetindeyse, arsa payının bir bölümü inşaat şirketine verilerek, müşterilere bu payın kat karşılığı verilir. Arsa karşılığında yıkım işlemi olmayacağı için binanın olduğu duruma göre inşaatın tamamlanması daha kısa sürebilir.

Arsa karşılığı veya kat karşılığı inşaat hizmetlerinde müşterinin arsasının veya binasının imar izni olması gerekir. Tüm bu izin durumları ilgili belediyelerden kontrol edilebilir. İzin olmaması durumunda belediyelere yapılan başvurularla imar izni alabilme seçenekleri mevcuttur.
Casamar Yapı kat karşılığı inşaat hizmetleri kapsamında arsa veya binanın imar izni olup olmadığını kontrol eder. Bu şekilde müşterilerin belediyelerde vakit kaybetmesine gerek kalmaz.

Casamar Yapı Arsa Ve Kat Karşılığı İnşaat

Kar karşılığı inşaat hizmetlerinde müşterinin arsası veya binası için inşaat projesi çizilir. Bu proje aşamasında en önemli konu müşteri memnuniyetidir. Yasal sınırlar çerçevesinde şirket ve müşteri arasında en ideal proje görüşmeleri yapılır. İnşaat projesi izin için sunulmadan önce mutlaka müşteriye gösterilerek onayı alınır. Evde yaşayacak kişiler müşteriler olduğu için onların beğenmediği bir proje yapmak düşünülemez. Casamar Yapı, müşteri odaklı politikası ile kat karşılığı inşaat hizmetlerinde tüm bu koşulları sağlamaktadır.

Casamar Yapının kentsel dönüşüm, müteahhitlik ve yıkım ve hafriyat konularındaki tecrübesi kat karşılığı inşaat hizmetlerine de yansıyacaktır. Çünkü bu uygulama diğer üç uygulamayı da aynı çatı altında toplayan kapsamlı bir yapıya sahiptir. İyi bir kat karşılığı inşaat hizmeti için aynı oranda iyi bir müteahhitlik ve yıkım ve hafriyat hizmeti gerekmektedir.

Casamar Yapı tüm bu hizmetleri tek bir çatıda topladığı için kat karşılığı inşaat hizmetlerinde her zaman bir adım önde olacaktır. 

İletişim Bilgilerimiz

+90 537 739 02 69

beli jitu